Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/geoforma/domains/geoformat.pl/public_html/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 5812
odbiór budynku - geoformat.pl

Chcę dokonać odbioru budynku. Czy potrzebny mi geodeta?

Tak, ponieważ budynki wymagające pozwolenia na budowę, podlegają obowiązkowi wykonania inwentaryzacji powykonawczej. Kiedy budynek spełnia już wszystkie warunki niezbędne do dokonania jego odbioru, należy zgłosić się do geodety.

Inwentaryzacja budynku to pomiar, którego celem jest aktualizacja zarówno mapy zasadniczej, jak i ewidencji gruntów i budynków. Budynek zostanie ujawniony w ewidencji i zostanie sporządzona dla niego kartoteka.

Inwentaryzacji powykonawczej podlegają także elementy sieci uzbrojenia terenu. Ich pomiar powinien zostać wykonany w wykopie, przed zasypaniem. Z pomiarów inwentaryzacyjnych sporządza się dokumentację, która podlega przyjęciu do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (PZGiK). Czas potrzebny geodecie na wykonanie inwentaryzacji, od chwili otrzymania opracowanego przez ośrodek zgłoszenia, to kilka dni. Pozostały czas oczekiwania na dokumentację jest uzależniony od sprawności działania ośrodka dokumentacji.

Oferta Geoformat

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.