Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/geoforma/domains/geoformat.pl/public_html/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 5812
Podział działki potrzebne dokumenty - geoformat.pl

podział działki

Chcę wykonać podział działki. Jakie informacje i dokumenty będą potrzebne?

Chcąc zlecić podział działki (nieruchomości), trzeba podać geodecie informacje na temat położenia działki ewidencyjnej: gmina, obręb i numer ewidencyjny działki. Potrzebny będzie także numer księgi wieczystej nieruchomości oraz:

  • wypis z rejestru gruntów z okrągłą pieczęcią – wydawany wyłącznie właścicielowi bądź osobie przez niego upoważnionej. Wypis ten jest potrzebny do dokumentacji składanej w urzędzie gminy w celu wydania przez wójta gminy (burmistrza) postanowienia o zgodności projektu podziału z ustaleniami MPZP.
  • Wypis z planu miejscowego lub decyzja o warunkach zabudowy albo zaświadczenie o braku planu miejscowego. Wszystkie te dokumenty uzyskuje się w Urzędzie Gminy.

Jak można skrócić czas wykonania podziału?

Warto już na samym początku podpisać odpowiednie wnioski potrzebne do postanowienia i wydania decyzji, wtedy dokumentację tę do gminy będzie mógł złożyć geodeta. Należy pamiętać, że muszą podpisać je wszyscy właściciele nieruchomości. Przy podziale na terenach gdzie nie ma MPZP potrzebne będzie też oświadczenie właściciela o braku warunków zabudowy i zagospodarowania terenu.

Jeżeli posiadają Państwo aktualne dokumenty takie jak: mapa ewidencyjna, mapa zasadnicza, wypis z księgi wieczystej, wypis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, warto przekazać je geodecie. Skróci to czas wykonywania podziału. Pomocne mogą okazać się także dokumenty archiwalne, takie jak stare mapy podziałowe, decyzje itp.

Oferta Geoformat

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.